Prof. em. Dr. Dr. h.c. Wolfgang Mitter

Számos összehasonlító neveléstudományi kutatásban vett részt tudományos munkatársként. Felelős tisztségeket töltött és tölt be mind a mai napig különböző nemzetközi összehasonlító neveléstudományi szervezetben (DIPFCESEWCCESWAER). Tanított a Hamburgi Egyetemen és a Goethe Egyetemen Frankfurt am Main-ban. Tudományos munkásságát Európa-szerte több díjjal jutalmazták:  “Chevalier de Léopold II”-díjjal 1985-ben Belgiumban, Land Hessen-i Goethe Plakettel 1992-ben Németországban és a Prágai Karlova Egyetem érmével 1998-ban Csehországban.

Kutatási területe: összehasonlító neveléstudomáyn, oktatáspolitika, nemzetközi nevelés

Legutolsó publikációk:

-          Mitter, Wolfgang: Strukturdimensionen des Bildungswesens - funktionale Differenzierung versus soziale Ungleichheit in: Bildung und Erziehung, 62 (2009) 3.

-         Mitter, Wolfgang: Comparative education in Europe, in: Cowen, Robert & Kazamias, Andreas M. (eds.): International handbook of comparative education, Part One Dordrecht : Springer (2009) , S. 87- 99

-         Mitter, Wolfgang: Vergleichende Erziehungswissenschaft und Bildungspolitik:
Missverständnisse, Möglichkeiten, Perspektiven, in: Hornberg, Sabine; Dirim, Inci; Lang-Wojtasik, Gregor & Mecheril, Paul (Hrsg.): Beschreiben - Verstehen - Interpretieren Münster [u.a.] : Waxmann (2009) , S. 19-37

-         Mitter, Wolfgang: Values and value judgments in international education, in: Pusztai, Gabriella &Rébay, Magdolna (Hrsg.): Kié az oktatáskutatás? Tanulmányok Kozma Tamás 70. Születésnapjára (Wem gehört die Bildungsforschung? Festschrift zum 70. Geburtstag von Tamás Kozma) Debrecen : Csokonai Könyvkiadó (2009) , S. 135-148

-       Mitter, Wolfgang: The impact of educational research on educational policy in Europe:
Considerations on a complex and ambivalent relation, in: Revista de pedagogie (Romanian Journal of Pedagogy), 7 (2008) 12 , S. 7-20

Tudományos szerepkörök, szakmai tagságok:

-     A  "Bildung und Erziehung" folyóirat szerkesztőbizottsági tagja

-     Az Academia Europaea és az  Orosz Neveléstudományi Akadémia tagja

-     Prágai Karlova Egyetem Pedagógiai Tanszékének tiszteletbeli tagja

-     A Mediterranean Comparative Education Society (MCES) tiszteletbeli tagja

-     Az UNESCO németországi bizottságának tisztelehbeli tagja

-     A Német Neveléstudományi Egyesület (German Society of Education - DGfE) tiszteletbeli tagja

Info

E-mail Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. " style="text-decoration:underline;color:rgb(65, 102, 121)"> Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

További információk