Prof. Dr. Dr. h.c. Ulrich Teichler

A berlini Freien Universität végzettje, kutatói munkatársként dolgozott Berlinben a Max-Planck-Institut für Bildungsforschungnál, doktori fokozatát az Universität Bremenen szerezte a japán oktatásról írt disszertációjával. Vendégprofesszorként oktatott és kutatott a Northwestern Universityn (USA), a College of Europen (Belgium) ás a Hiroshima Universityn (Japán). Nemzetközi oktatás- és neveléstudományi kutatásokban vett részt Japánban, Hollandiában, Argentínában, Ausztriában és az USA-ban. 1997-ben kutatói munkásságát a Council on International Educational Exchange Kutatói Díjával jutalmazták, 1998-ban az UNESCO Comenius-díjjal tüntette ki, a Turkui Egyetemen (Finnország) pedig tiszteletbeli doktorrá avatták.

Kutatási területe: felsőoktatás, szakképzés, nemzetközi együttműködés a felsőoktatásban, összehasonlító neveléstudomány, oktatáspolitika, az oktatás, a foglalkoztatási rendszer és az oktatás-, foglalkoztatáspolitika változó kapcsolatai, a felsőoktatási intézmények mintázatai, a nemzetközi együttműködési és mobilitási programok oktatásügyi és szervezeti hatása.

Legfontosabb publikációi:

-          DUNKEL, Torsten and TEICHLER, Ulrich (2006). Personeller Wissenstransfer im Berufsverlauf zwischen Universität und Wirtschaft – Barrieren und Chancen zur Mobilität. Bonn: Deutscher Hochschul-Verband (Forum, 74).

-         KELO, Maria, TEICHLER, Ulrich and WÄCHTER, Bernd (eds.) (2006). EURODATA. Student Mobility in European Higher Education. Bonn: Lemmens.

-         TEICHLER, Ulrich, KEHM, Barbara M., ALESI, Bettina and WINDE, Mathias (eds.) (2006). Qualifizierung für Hochschulprofessionen. Neue Studiengänge in Deutschland. Essen: Stifterverband für die Deutsche Wissenschaft.

-        LANZENDORF, Ute and TEICHLER, Ulrich, in cooperation with MURDOCK, Jake (2005). Student Mobility in Secondary and Tertiary-Level Education and in Vocational Training (NATMOB). Brussels: European Parliament.

-        TEICHLER, Ulrich (2006). „Future Challenges for Doctoral Studies in Germany“. In GORZKA, Gabriele and LANZENDORF, Ute (eds.). Europeanising Doctoral Studies. The Russian Federation and Germany on the Way to Bologna. Kassel: Kassel University Press (Ost-Weg Dialog; 5), pp. 25-37.

Tudományos szerepkörök, szakmai tagságok:

-       A Deutsche Gesellschaft für Ostasienkunde tudományos munkatársa

-       A Center for European Studies, Graduate School, City University of New York és a Research Instituts for Independent Higher Education, Tokyo külső munkatársa

-       A Society for Research into Higher Education alelnöke

-       A Consortium of Higher Education Researchers (CHER) bizottsági tagja

-       Az Academia Europaea tagja

-       Az International Academy of Education, Japanisch-Deutschen Kulturvereinigung tagja

-       A Higher Education Policy, Higher Education, Das Hochschulwesen, Higher Education Managment Journals neveléstudományi folyóiratok szerkesztőbizottsági tagja

E-Mail Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. " style="text-decoration:underline;color:rgb(65, 102, 121)"> Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.