Dr. Don Westerheijden

A Twentei Egyetem Szociálpolitika és Közigazgatás szakán végzett, doktori fokozatát is itt szerezte politikai és bürokrata döntéshozatal témában. Nemzstközi kutatásokat hangol össze és vesz részt bennük Hollandiában, Mozambikban és Litvániában.

Kutatási területe: minőségbiztosítás és ranking a felsőoktatásban, az oktatás, kutatás és ezek intézményeinek külső és belső minőségellenőrzése, intézményi és rendszerszintű hatása Európában a Bologna-folyamatra és az egyetemi rankingekre fókuszáltan, intézményi értékelés, a Bologna-folyamat független értékelése

Legfontosabb publikációi:

-       Westerheijden, Don F., Harry F. de Boer, and Jürgen Enders (2009) Netherlands: An 'Echternach' Procession in Different Directions: Oscillating Steps towards Reform. In University Governance: Western European Comparative Perspectives, edited by C. Paradeise, E. Reale, I. Bleiklie and E. Ferlie. Dordrecht etc.: Springer.

-       van der Wende, Marijk, and Don Westerheijden (2009) Rankings and Classifications: The Need for a Multidimensional Approach. In Mapping the Higher Education Landscape: Towards a European Classification of Higher Education, edited by F. van Vught. Dordrecht etc.: Springer.

-       Westerheijden, Don F. (2008) Excellence in European Higher Education: Bologna, and Beyond? Journal of Higher Education 3 (1):1-33.

-       Amaral, Alberto, Airi Rovio-Johansson, Maria João Rosa, and Don F. Westerheijden, eds. (2008) Essays on Supportive Peer Review. New York: Nova Science Publishers.

-       Westerheijden, D. F., Stensaker, B., & Rosa, M. J. eds. (2007). Quality Assurance in Higher Education: Trends in Regulation, Translation and Transformation. Dordrecht etc.: Springer.

Email:  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. " style="text-decoration:underline;color:rgb(65, 102, 121)"> Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

További információk