25 júl
Ponthúzás 2017
Nincs több izgalom, kiderülnek a 2017-es felvételi ponthatárok. A Debreceni Egyetem, az ország egyik legnagyobb közössége több ezer elsőéves hallgatót fogad, mert ők PONT iDE vágynak.
11 júl
Felvételi véghajrá
Több mint tízezer férőhely, tizennégy kar, háromszáz szak – le ne maradj arról, hogy az ország legnagyobb felsőoktatási intézménye, a Debreceni Egyetem hallgatója lehess! Július 12-én éjfélig pótolhatod a felvételihez szükséges dokumentumokat.
10 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új vezetők az egyetem élén, stratégiai megállapodások világcégekkel, csúcsszezont zárt a DEAC, jön a YoUDay – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júniusban is a Díszudvar magazin.
Emlékezetes tanév volt
Kiemelkedő tanulmányi átlagok, rangos hazai és nemzetközi elismerések, felejthetetlen programok – csaknem 2700 diáknak kezdődött meg a vakáció a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláiban.
QS-rangsor: nemzetközi népszerűség
Vezető helyen áll a külföldi hallgatók számában a hazai intézmények között a Debreceni Egyetem. Az intézmény megőrizte pozícióját a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2018-as felsőoktatási világrangsorában.
Rangos cím a gyakorlóiskolának
A városban egyedüli oktatási intézményként kapta meg a Minősített Tehetséggondozó Műhely címet a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája.
Összetartozás napja a Kossuth Gyakorlóban
Látványos flashmobbal emlékeztek a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának és Általános Iskolájának diákjai a 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának 97. évfordulójára.
Konferencia a fiatalok problémáiról
Az ifjúságot érintő kihívások, nehézségek és jó gyakorlatok volt a központi témája az I. Nyíregyházi Ifjúságkonferenciának, melyet a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán tartottak május 31-én.
Kincsvadászat a Kossuth Gyakorlóban
Öt nemzet diákjaival szerezték vissza a környék gyógyvizeiből „eltűnt” ásványokat a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájának tanulói. Így ismerkedtek játékosan egymás kultúrájával és nyelvével egy héten át.
Megújuló képzések a TTK-n
Korszerűsített tantervek alapján tanulnak szeptembertől a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának elsőéves hallgatói. A változásokat a Természettudományos Tárgyakat Oktató Középiskolai Tanárok Fórumán ismertették.