29 már
Példaértékű a debreceni „okosterem”
Az ország minden szegletéből érdeklődnek a Debreceni Egyetem digitális tantermei iránt, amelyek hazánkban jelenleg egyedüliként működnek a Kossuth Gyakorlóban, valamint a Gazdaságtudományi Karon.
23 már
Versünnep a Balásházyban
Kányáditól Villonig – idén először szerepelt műfordítás, és érkezett határon túli résztvevő a Debreceni Egyetem pallagi gyakorlóiskolája által szervezett vers- és prózamondó versenyre.
23 már
Fiatal irodalmárok fóruma
Önfejlesztő irodalomról, háború által megváltozott személyiségekről, illetve a bántalmazás és a rabszolgatartás kapcsolatáról tartottak előadást a Debreceni Egyetem PhD-hallgatói a szerdai tanácskozáson.
20 már
Szükség szerint
Megújult az orvosi szoba a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorlójában. Több mint 700 gyermeket vizsgálhatnak korszerűbb körülmények között az intézmény Kossuth utcai feladatellátási helyén.
17 már
Ütős sikerek
Országos ütőhangszeres versenyt nyertek a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának és Általános Iskolájának tehetséges diákjai.
16 már
Szoborral és új szakkal gazdagodtak
A Debreceni Egyetem az országban elsőként indít szociálpedagógia mesterszakot - jelentették be a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karon tartott Arany János szoboravatón. A leendő gyógypedagógusokat szeptembertől fogadják, az új mesterszakra októbertől lehet jelentkezni keresztféléves eljárásban.
14 már
Összhangban a gyerekekért
Hogyan lehet valaki jó mentor? Mire figyeljen a hallgató a hospitáláson? Többek között ezekre a kérdésekre adtak választ a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karának hétfői rendezvényén.
09 már
Pénz7 a Balásházyban
Letették kézjegyüket a tudatos bankolás fontossága mellett a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájának diákjai. Egy héten át minden a pénzről és a megfelelő gazdálkodásról szólt a pallagi középiskolában.
09 már
Modernizálják a műszaki képzést
Palkovics László oktatásért felelős államtitkár részvételével jött létre a Debreceni Egyetem műszaki és informatikai képzéseinek fejlesztését támogató testület, melynek munkájában az intézmény rektora, kancellárja és érintett dékánjai mellett a régió vállalatai is részt vesznek.
06 már
Összehozta az egyetem a családokat
Mintegy hétszázan vettek részt a Családi Jégkarneválon, amelyet vasárnap tartott a Debreceni Jégcsarnokban a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja.