Érettségi 2017
Háromszáz diák, több mint ezerötszáz vizsga – a hétvégén elballagnak, hétfőn pedig újra iskolapadba ülnek a végzősök a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláiban, hogy az érettségin adjanak számot tudásukról.
Ősszel indul a Generációk Egyeteme
Az országban elsőként a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara hirdeti meg azt a speciális képzési programot, amely három generációnak nyújt ismeretszerzési lehetőséget. A Generációk Egyeteme szeptemberben startol.
Ökolábnyomok nélkül a Balásházyban
Óriás kartonlábnyomokra írták fel a fenntartható környezetük érdekében tervezett vállalásaikat csütörtökön a Debreceni Egyetem pallagi gyakorlóiskolájának diákjai a Fenntarthatósági Témahéten.
Házhoz jönnek az állásajánlatok
Egyetlen nap alatt akár 1500 betöltendő álláshely is „gazdára találhat” április 26-án a Debreceni Egyetem Állásbörzéjén, amelyet idén már huszadik alkalommal rendez meg az intézmény a Főépületben.
Ifjú földrajztudósok versenye
Az ország 57 iskolájának 380 diákja nevezett be a fiatalon elhunyt kutató, Less Nándor nevét viselő földrajzversenyre, melynek döntőjét harmadik alkalommal rendezték meg a Debreceni Egyetemen.
Kossuth-napok a Kossuthban
Mérgeskígyó, ónkatona, passzív ház és drón – rendhagyó programok, előadások és feladatok várták a diákokat a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájában szervezett Kossuth-napokon.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
Micsoda gyerek!
A tehetséggondozó műhelyek munkájával és a fejlesztő munka lehetőségeivel ismerkedhettek meg a régió óvodapedagógusai a Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodájának szakmai tanácskozásán.
31 már
Idén is dobogós helyen!
A második legnépszerűbb felsőoktatási intézmény a Debreceni Egyetem, 15 223-an jelölték meg. A jelentkezési adatok kapcsán Bartha Elek oktatási rektorhelyettes az intézmény felsőoktatási piacon való szereplését, valamint az intézmények versenyében az egyenlő esélyeket emelte ki.
29 már
Példaértékű a debreceni „okosterem”
Az ország minden szegletéből érdeklődnek a Debreceni Egyetem digitális tantermei iránt, amelyek hazánkban jelenleg egyedüliként működnek a Kossuth Gyakorlóban, valamint a Gazdaságtudományi Karon.