Hétvégi sportsikerek
Újabb győzelmet zsebelt be a Debreceni Egyetem olimpiai bajnok tornásza, Berki Krisztián. Remekeltek a Kossuth Gyakorló kis tornászai is, a gimnazisták pedig kosárlabda kupát rendeztek.
Díjnyertes középiskolások látogatása
A hajdúnánási Körösi Csoma Sándor Református Gimnázium kutatódiákjai kiránduláson ismerkedhettek a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karával.
„Appra fel!”
Felfedező applikáció, vagy egy síparadicsom biztonságának fejlesztését szolgáló alkalmazás – izgalmas feladatok vártak a résztvevőkre idén is a Debreceni Egyetem középiskolásoknak szervezett országos tanulmányi versenyén.
Kalandozások a történelem évszázadain
A migráció történelmi előzményeiről és jelenkori hatásáról szól a Debreceni Egyetem Történelmi Intézete által gondozott Speculum Historiæ Debreceniense könyvsorozat huszonötödik kötete.
Okosak és kreatívak
A Kossuth Gyakorló három diákjának munkáiból nyílt kiállítás a gimnázium mini galériájában. A Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájában rendszeresen bemutatkozási lehetőséget kapnak a tehetséges tanulók.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Oktatási tanács alakult – egyetemi részvétellel
A Debreceni Egyetem is szerepet vállal az országban egyedülálló szervezetben. A testület célja, hogy összehangolja a városban működő, különböző fenntartású intézmények oktatási stratégiáit.
Új utakon a közösségszervezés
A Debreceni Egyetem a Nemzeti Művelődési Intézettel közösen alakítja ki a 2017 szeptemberétől induló közösségszervező szak felépítését.
Rendhagyó sporthírek
Mostantól valóban a Debreceni Egyetem a legerősebb felsőoktatási intézmény - fekvenyomásban mindenképp. A kosarasok mérkőzését a rektor indította, a futsalosok rangadót nyertek, a bridzs csapat pedig országos döntőbe jutott.
Doktorrá fogadom…
Az egyetemi doktoravatás 100 éves évfordulóján tartotta idei hagyományos őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségét november 26-án a Főépület Aulájában a Debreceni Egyetem.