Óvodapedagógiai újdonságok
Minden eddiginél többen, mintegy kétszáz óvodapedagógus vett részt a Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodájának szakmai napján.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Egyetemi kórház lesz a Kenézy, tisztelgés Tisza István és Nyirkos István emléke előtt, fókuszban a hallgatók jövője – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Méltó helyen a Tisza István-szobor
A Debreceni Egyetem Főépülete előtt állították fel az intézmény egykori névadójának szobrát. Így tisztelegtek az egyetemalapító emléke előtt.
Tisza István, az egyetemalapító
Az egyetem egykori névadójának tiszteletére emelt szobor avatása előtt szimpóziumot tartottak Tisza István és a Debreceni Egyetem címmel az Aulában.
Érkezik a Tisza-szobor
Minden készen áll gróf Tisza István szobrának fogadására, melyet szombaton szállítanak új helyére és hétfőn lepleznek le a Debreceni Egyetem Főépülete előtt. Az avató ünnepséget az egyetemi tévé élőben közvetíti.
Egyetemi kórház lesz a Kenézy
A Debreceni Egyetem fenntartásában, egyetemi kórházként működik tovább január elsejétől a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet.
Debreceni DOSZ elnök
Január 1-től két éven át Kőmíves Péter Miklós látja el a Doktoranduszok Országos Szövetségének elnöki tisztét – döntött október 26-i ülésén a DOSZ az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tartott küldöttgyűlésen.
A magyar szabadság őrvárosa
A Debreceni Egyetem és Debrecen városa közös ünnepséget rendezett 1956-ra emlékezve október 23-án az egyetemi Aulában.
Színház az egész egyetem
Csütörtöktől szombatig az ország egyetemi színjátszó színtere Debrecenre figyel: kezdődik a IV. Debreceni Egyetemi Színjátszó Találkozó.
Régi-új köntösben az Egyetemi Élet
A forradalom és szabadságharc évfordulójának tiszteletére a 60 évvel ezelőtti, 1956. október 23-i Néplap egykori címlapjával jelenik meg az Egyetemi Élet legfrissebb száma.