Új kihívások a fordítástudományban
Nemzetközi konferenciát szervezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Germanisztikai Intézete és a Debreceni Német Kulturális Fórum. Az online esemény fókuszában a pandémia okozta nehézségek és kihívások álltak, amelyekkel a fordítók és a fordítóképzésben résztvevő oktatók szembesültek.
BTK-s éremeső az OTDK-n
Kiváló eredménnyel szerepeltek a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának (DE BTK) hallgatói az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) megmérettetésein. 83 BTK-s résztvevő közül 40-en részesültek díjazásban.
Csodagyerek az egyetemen
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának előkészítő tagozatos fiatal tehetsége április közepén megnyerte a temesvári Országos Zenei Versenyt, ahol egyedüliként a zsűri különdíját is kiérdemelte. Mostanra már a nemzetközi szakma is felfigyelt rá.
Díjazott irodalmár a BTK-n
Artisjus Irodalmi Díjban részesült „Éva születése” című kötetéért Bódi Katalin, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének docense. A díjazottak nevét április 21-én hozta nyilvánosságra az Artisjus Egyesület.
A karanténban is egészségesen
A különböző diétákkal kapcsolatos tévhiteket oszlatta el a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának online Egészségestjén Hajdú Péter táplálkozásmenedzser. A résztvevők az életmódváltás alapjaihoz is hasznos tanácsokat kaphattak.
A legjobbak között az NK hallgatói
Kiváló eredményekkel zárta a 35. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekcióját a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara. A hallgatók teljesítményét több első hellyel és számos különdíjjal jutalmazta a szakmai zsűri.
Mentorprogram a BTK-n
A tavaszi félév során harmadik alkalommal hirdette meg a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Angol-Amerikai Intézete online hallgatói mentorprogramját, a Writing Center-t, amelyben mesterszakos és PhD-hallgatók tutorként, coach-ként segíthetik alsóbb éves társaik tanulmányait.
Ihletet adott a 2021-es esztendő
A magyar költészet napja alkalmából versíró pályázatot hirdetett közösségi felületein a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK). A „2021” témájú poétikai megmérettetésre 39 pályázótól 73 költemény érkezett.
Egyetemi sportkutatás az idősekért
Az időskorban végzett rendszeres mozgás egészségre gyakorolt hatásait vizsgálta a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete (DESKI). A hat héten át tartó kutatásban tizenhét hatvanöt év feletti önkéntes állapotát figyelték speciális diagnosztikai eszközök segítségével.
Elkezdődött a joghallgatók versengése
Varga Judit igazságügyi miniszter részvételével nyitották meg a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekcióját, amelyet idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervez. A négy napos online rendezvényen több mint ezren vesznek részt.